Izolacje termiczne garderoby

Garderoba to przydatne pomieszczenie w domu. Odrębne pomieszczenie na ubrania pozwala uzyskać więcej przestrzeni w domu, a zwłaszcza w sypialni, gdyż nie ma już konieczności wstawiania dużej szafy na ubrania. Garderoba jednak jest specyficznym pomieszczeniem, które należy odpowiednio przystosować do przechowywania ubrań. Między innymi warto ją ocieplić. Dlaczego?

Specyficzna garderoba

Garderoba jest zwykle małym pomieszczeniem, często pozbawionym okna, a więc dostępu światła dziennego. Oprócz tego zwykle nie montujemy w niej kaloryfera, a więc nie doprowadzamy tam ogrzewania. Dlatego trzeba znaleźć inne sposoby na to, by w garderobie zapewnić ubraniom takie same warunki, jak w zwykłej szafie. W szafie zwykle jest sucho i ciepło, gdyż stoi w pomieszczeniu, które jest ogrzewane i regularnie wietrzone. Do tego jest otwierana kilka, a nawet kilkanaście razy dziennie. Do garderoby zaś aż tak często nie zaglądamy. Zwykle wyjmujemy z niej to, czego potrzebujemy na cały dzień i tyle. Dlatego pomieszczenie to ma specyficzne potrzeby. Niezapewnienie odpowiedniej wilgotności i temperatury może skończyć się rozwojem niebezpiecznych grzybów i pleśni na ubraniach, które będą przez to nieładnie pachniały.

Izolacja termiczna domu, wyszczególnione obszary

Izolacja termiczna garderoby – dlaczego warto?

Garderoba zwykle nie jest ogrzewana, dlatego powinna być dodatkowo ocieplona. Nikt zimą nie lubi zakładać na siebie lodowatych ubrań. Szczególnie ocieplenia wymaga garderoba znajdująca się na poddaszu. Najlepiej wykorzystać do pianę PUR (zobacz, dlaczego  piankę PUR), która nie tylko zapewnia zimą ciepło, ale latem chroni przed zbyt wysoką temperaturą. Po ociepleniu można przystąpić do odpowiedniego wyposażenia garderoby. Warto wstawić nie tylko szafki czy półki, ale także kosze i schowki. Na kurtki, garnitury i sukienki przyda się duża wnęka z wieszakami i drążkami. W szafkach i na półkach poukładajmy t-shirty i koszulki męskie i damskie, spodnie, bluzki i inne. W szufladach lub koszach możemy schować bieliznę, a kosze i schowki będą świetnym miejscem na buty. Rozmieszczenie ubrań także ma wpływ na obieg powietrza w pomieszczeniu.

Ocieplenie garderoby pianą PUR - dlaczego warto film źródło - YouTube.comNadal masz wątpliwości, zobacz dział FAQ najczęściej zadawane pytania ocieplenia PUR