Zalety pianki PUR

Izolacja pianą poliuretanową to obecnie najbardziej wydajny materiał stosowany w budownictwie na całym świecie. Dzięki niesamowitym parametrom oraz przystępnej cenie, pianka zdobywa coraz szersze grono zadowolonych klientów.

Wychodząc naprzeciw potrzebom Klientów, firma Denex oferuje ocieplanie pianką poliuretanową metodą natrysku poprzez dwukomponentowe systemy natryskowe. Pracujemy wyłącznie na najlepszych, sprawdzonych materiałach renomowanych firm. Specjalizujemy się dociepleniach i izolacjach termicznych obiektów przy zastosowaniu metody natrysku wysokociśnieniowego.

Idealna izolacja pianką dla twojego domu to system oparty na piance otwarto komórkowej oraz zamknięto komórkowej. Ocieplenie pianką PUR to izolacja natryskiwana przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Po aplikacji pianka poliuretanowa powiększa swoją objętość oraz zastyga tworząc szczelną warstwę izolacji która nie posiada łączeń oraz mostków termicznych, które są bardzo istotne w ociepleniach poddaszy.

 

Dlaczego natryskowa izolacja pianką to najlepszy wybór dla Ciebie i Twojego domu?

Ocieplenia pianą poliuretanową - zalety

Przeprowadzone audyty energetyczne potwierdzają, że ponad 70% energii zużywanej w każdym budynku, pochłania jego ogrzanie.

Główny wpływ na uzyskanie właściwego komfortu termicznego pomieszczeń ma odpowiednie ocieplenie i zaizolowanie wszystkich przegród budynku.

Największe straty energii zazwyczaj spowodowane są niewłaściwą izolacją termiczną dachu, podłóg, ścian oraz okien. Prawie 60% energii budynek traci właśnie przez nieprawidłowo zaizolowany dach i ściany zewnętrzne.

 

Gdzie możemy zastosować izolację pianą poliuretanową?

Izolacja Termiczna wykonana z piany poliuretanowej może być wykonana na prawie każdej powierzchni, m.in. na powierzchni z blachy, stali, drewna, papy, styropianu, jak również na płycie drewnopochodnej. Takie podłoża mogą mieć różne kształty, zaczynając od powierzchni płaskich a kończąc na materiałach z blachy trapezowej lub falistej.

Wykonanie izolacji termicznej materiałami poliuretanowymi na dachach, ścianach i stropach pomaga utrzymać w naszych budynkach przyjemną temperaturę przez cały rok. utworzona warstwa izolacji zatrzymująca wymianę ciepła poprzez konstrukcję budynku, pozwala nam lepiej kontrolować temperaturę wewnątrz.

 

Utrzymanie zużycia energii i kosztów na niskim poziomie

Izolowanie jest jednym z najtańszych i najprostszych sposobów poprawienia sprawności energetycznej budynków, obojętnie czy starych czy też nowych.

Większa sprawność energetyczna oznacza, że do ogrzania albo ochłodzenia budynków potrzeba mniej energii. To z kolei prowadzi do mniejszego zużycia paliwa, niższych rachunków dla odbiorcy i mniejszej emisji dwutlenku węgla niszczącego środowisko. Prawidłowo wykonana izolacja oraz wybór odpowiednich materiałów będzie energetycznie skuteczny przez cały okres eksploatacji budynku, nie wymagając żadnej konserwacji, a koszt założenia izolacji zwróci się po zaledwie kilku latach dzięki zaoszczędzeniu na rachunkach za energię.

Bardzo ważny wpływ na izolację naszych budynków ma również wybór odpowiedniego materiału. Jeżeli izolacja nie może zapewnić parametrów dostatecznie dobrych lub nie nadaję się w dłuższej perspektywie czasowej do danego zadania, wykonanie jej nie ma większego sensu.

 

Jaka grubość pianki poliuretanowej?


Współczynnik U określany dla przegród cieplnych, szczególnie w budownictwie, pokazujący nam właściwości termiczne dachu, ścian czy stropu umożliwia obliczanie ciepła przenikającego przez przegrodę cieplną, a także porównywanie własności cieplnych przegród budowlanych. Im niższa wartość współczynnika, tym lepszy poziom izolacji.

Innymi słowy to ilość ciepła, która może przeniknąć przez ścianę, dach lub strop. Mierzona w watach na metr kwadratowy.

Na załączonym rysunku widać, że izolacja PU posiada te same wartości współczynnika U, jak inne materiały izolacyjne, przy dużo mniejszej grubości. Decydując się na poprawę wydajności energetycznej naszych budynków, podnieść odczuwalny komfort wewnątrz budynku, grubość materiału izolacyjnego ma bardzo duże znaczenie, lecz stanowi duże wyzwanie dla budynków nie przystosowanych do izolacji termicznej.

Modernizacja naszych istniejących budynków jest równie ważna jak zachowanie dobrych standardów dla nowych, ale w tym przypadku mogą pojawić się problemy zarówno z przestrzenią jak i z ciężarem - dla starszych budynków nie przewidziano po prostu możliwości przyjęcia wielkich grubości izolacji.

Im lepiej budynek jest izolowany, tym większe są korzyści, ale ponieważ materiały izolacyjne spełniają swoje zadania tak rożnie, grubości potrzebne do osiągnięcia tego samego poziomu izolacji są rożne i to bardzo!